İdeal Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı

AMACINIZA KARAR VERİN

Öncelikle bir web sitesine neden ihtiyaç duyduğunuzu belirleyin. İnternet üzerinden ürün ya da hizmet satışı için mi ? Müşteri hizmetlerinizi daha kaliteli bir hale getirmek için mi ? ya da kurumsal imaj çalışması için mi ? web sitesi yaptıracaksınız bunu netleştirin. Web sitesi yaptırırken vermiş olduğunuz bu karar ileriye dönük planlarınızda kilit konumda olacaktır.

Web sitesi türüne karar verdikten sonra yapmanız gereken en önemli çalışma planlamadır. Planlamayı yaparken hangi firma ya da kurumla çalışacağınız, hedef kitlenizi kimlerin oluşturduğu, potansiyel müşteri kaynaklarınız, sitenizi ziyaret edenlere neler sunacağınız, web sitesi için ne kadar bütçe ayıracağınız, web sitesini yaptıracağınız firmanın uzmanlığı, geçmişte yapmış olduğu işler gibi konuları mutlaka ele almalısınız. Bu çalışmaları yaparken çalışmayı düşündüğünüz firmanın uzmanlığından yararlanmalı ve mümkünse onların tavsiyeleri doğrultusunda adımlar atmalısınız.

PROJELENDİRME ve TASARIM

Öncelikle sitenizin alan adına karar vermelisiniz. Karar aşamasında dikkat edilecek en önemli hususlar, alan adınızın kolay okunabilir ve yazılabilir olması, alan adınızın firma ünvanınız ve site içeriği ile uyumlu olmasıdır. Alan adınıza karar verip tescil aşamasınıda geçtikten sonra web site dosyalarınızın barındılacağı, dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı güvenliği tam, sitenizin hızlı bir şekilde kullanıcıya hizmet vermesini garanti edebilecek bir server seçmelisiniz. Server seçimini de yaptıktan sonra web sitenizin planlama aşamasına geçebilirsiniz.

Planlama aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta site içeriğinin hangi başlıklar altında toplanacağını belirlemektir. Belirlenen başlıkların altlarını doldururken ziyaretçilerinizi sıkmayacak, içerdiği bilgi kadar görselliği de dolu olan doneler seçmelisiniz. Ziyaretçilerin sitenizde geçirdiği zaman, sitenizdeki diğer linklere gösterdiği ilgi vb. konular arama motorlarında rakiplerinize göre daha üst sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır.

Bu konuda ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir